Run Race TeamPuchar Maratonu - 20 km

4-go sierpnia 2012 w Międzylesiu odbył się bieg na 20km jako jeden z cyklicznych biegów Pucharu Maratonu. Pierwszy raz wzięłam udział w Pucharze. Był to też mój pierwszy bieg NIEuliczny, więc patrzyłam na wszystko świeżym okiem. Dojazd bezproblemowy. Start o 10:00. Wszystko zorganizowane w kilku namiotach: rejestracja na miejscu, chipy, depozyt, masaż, przebieralnia, toalety, krany – wszystko, co potrzebne. Trasa biegła cały czas przez las – 4 razy pięciokilometrowa pętla. Tego dnia się dowiedziałam, że nie lubię biegów przez las, tym bardziej w kółko. Praktycznie widok się nie zmienia, tylko drzewa, drzewa i drzewa, z tą różnicą, że czasem pod nogami były doły, czasem korzenie, a czasem grząski piasek. Kilometry wdawały się dłuższe niż w mieście, no i ta pogoda… wilgotność powietrza w lesie chyba 99% i gorąco (chyba z miliard stopni!). Takie są moje wrażenia. Może narzekam na pogodę, bo słabo mi poszło, więc szukam winnego ;)

I jeszcze słówko o kranach… mało wody. Jeśli ktoś przyjeżdża autobusem (jak ja) i liczy na to, że nikt się do niego nie dosiądzie w drodze powrotnej, to coś dla niego. Cały szary piasek lasu osiadł na moich łydkach, a gdy dobiegłam, woda się skończyła.

Polecam jako sprawdzenie się w innych warunkach dla tych, którzy biegają tylko w biegach ulicznych. Na zachętę dodam, że po biegu było losowanie upominków od sponsorów i było tego mnóstwo.

Ewelina

.