Run Race TeamKoral Maraton - Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego - Krynica Zdrój

Od 7-9 września 2012 w Krynicy Zdrój odbywał się Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. Na trzy dni Krynica stała się miasteczkiem biegowym i byłam pod wielkim wrażeniem rozmachu i bardzo dobrej organizacji tego wydarzenia.
Każdy niezależnie od wieku, płci czy stopnia przygotowania mógł znaleźć bieg dla siebie - od dzieciaków i zabaw w bieganie, po 100-u kilometrowy ultramaraton dla tych bardziej zaawansowanych. Koral Maraton

Na ulicach czy deptaku - wszędzie biegacze, atmosfera pozytywnej rywalizacji, uśmiechy i bardzo przyjazne nastawienie mieszkańców i kuracjuszy, którzy zagrzewali do walki i dopingowali na każdym zakręcie czy długiej prostej. Za to ja osobiście bardzo dziękuję! :)
Mnie przypadło brać udział w Koral Maratonie, który okazał się myślę dość ciężkim pod względem trasy. Początek delikatny, w dół (przez ok.10km), na rozgrzewkę. W połowie pod i z górki (10-23km), a potem już długi i ciągły podbieg, który jak zaczął się na 23 km, to zakończył na 39km na szczycie "Romy". Widać było, że niejednej osobie dał on w kość. Potem już był tylko 3km zbieg, gdzie można było nabrać prędkości.... tylko weź i ją nabierz;) I w tym momencie doping kibiców okazał się cudny, pozdrawiali na trasie "Słoneczko jeszcze tylko 2km, dasz radę!" :) co było bardzo miłe!
Trasa maratonu - asfalt, między wioskami i miasteczkami, z wydzielonym jednym pasem dla biegaczy, a drugim dla aut. Sprawnie jednak wszystko przebiegało, nie widzę żadnych uwag. Punkty odżywcze gęsto usiane - z wodą i izotonikiem w kubeczkach, banany, a nawet pod sam koniec batony. Obsługiwane przez dzieciaki z lokalnych szkół, które mam wrażenie zrobiły konkurs na najlepszy punkt na trasie. To plus.
Cóż więcej - warto odwiedzić tę imprezę za rok, aby poczuć ten klimat, jedność i frajdę z tego, że jest nas naprawdę cała masa :)

Oprycha

.